توقف تولید محلول دیالیز صفاقی یک شرکت دارویی

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان غذا و دارو، خط تولید محلول دیالیز صفاقی یک شرکت دارویی به منظور بررسی بیشتر متوقف و دستور قطع توزیع و مصرف تمامی سری‌های ساخت آن به سراسر کشور ابلاغ شد.

به گزارش ریان- پس از دریافت اولین گزارش‌ها مبنی بر ایجاد برخی مشکلات و عوارض پس از مصرف محلول دیالیز صفاقی یک شرکت دارویی در ۱۷ خرداد، بررسی موضوع به سرعت در دستور کار ادارات کل تخصصی مرتبط سازمان غذا و دارو قرار گرفته و دستور توقف تولید، توزیع و مصرف تمامی سری ساخت تولیدی این محصول تا زمان بررسی آزمایشات دقیق‌تر در سطح کشور صادر شد.

روابط عمومی سازمان غذا و دارو تصریح کرده است؛ همزمان به منظور بررسی دقیق‌تر، دو تیم کارشناسی متخصص حوزه فرآیندهای تولید و آزمایشگاه برای بررسی لازم در خصوص مشکلات گزارش شده بلافاصله به محل تولید اعزام شدند و به محض مشخص شدن نتیجه بررسی‌ها، اطلاع رسانی مقتضی در مورد آن صورت خواهد گرفت.

روابط عمومی سازمان غذا و دارو با تاکید بر اینکه این سازمان به عنوان نهاد عالی تنظیم گر و ناظر، کیفیت محصولات سلامت محور و سلامت مردم عزیز را خط قرمز خود دانسته و به هیچ وجه از آن عدول نمی‌نماید، وظیفه خود می‌داند حسب دستور ریاست سازمان با جدیت و بدون هیچ ملاحظه‌ای، الزامات تخصصی کیفی در مورد پایش تمامی محصولات را مدنظر قرار داده و اقدامات قانونی متناسب انجام گردد.

منبع:روابط عمومی سازمان غذا و دارو

انتهای پیام

linkلینک کوتاه خبری :

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید